Top

Najedź kursorem na zdjęcie, by dowiedzieć się więcej

systemy wizyjne

Główną częścią naszej działalności jest dobór systemów wizyjnych do konkretnej aplikacji. Jest to zarówno wdrażanie powtarzalnych rozwiązań i schematów, jak i prototypowanie. Wystarczy opisać swój problem w formularzu kontaktowym. Przyjedziemy, zweryfikujemy zapytanie i dobierzemy najlepszy, optymalny kosztowo system kontroli wizyjnej. Specjalizujemy się w tym!

kamery strefowe

Najbardziej popularne, stosowane w około 80% aplikacji wizyjnych. Charakteryzują się stosunkową łatwością wdrożenia ze względu na podobieństwo do klasycznej fotografii. Przy zapewnieniu stabilnych warunków oświetleniowych możemy uzyskać wysoką powtarzalność detekcji. Zajmujemy się sprzedażą także samych kamer – napisz a pomożemy wybrać odpowiedni model.

Kamery Liniowe

Kamery Linescan

Stosowane w aplikacjach o wysokiej prędkości kamery liniowe charakteryzują się parametrami dokładnościowymi niemożliwymi do osiągnięcia dla kamer strefowych. Rozdzielczości rzędu 100 MPix to w ich przypadku codzienność. Technologia ta wiąże się jednak z wyższymi cenami oraz koniecznością bardziej skrzętnego przygotowania linii produkcyjnej do aplikacji. VisionX posiada na swoim koncie kilka udanych wdrożeń tego typu kamer. Zapraszamy do kontaktu wszystkich tych, którzy usłyszeli od konkurencji, że ich aplikacja jest nie do rozwiązania!

Oświetlacze

Oświetlacze

W naszej opinii światło jest kluczowym składnikiem systemu wizyjnego. Dobór każdego zestawu do inspekcji rozpoczynamy od wybrania jednolitego, mocnego oświetlenia pozwalającego uwypuklić szukane charakterystyki detalu, przy zachowaniu 100% powtarzalności. Znalezienie bąbli na powierzchni świeczki? Oświetlacz współosiowy. Kontrola wypływek na detalu z formy? Światło przechodzące skolimowane. Detekcja kolorowych komponentów przewlekanych? Kaseton RGB. Typów na rynku są setki, my skrupulatnie testując dobierzemy ten najlepszy.

obiektywy

Czasem musimy zajrzeć do środka puszki, innym razem zmierzyć gabaryt zgrzewki lodów. Jednego razu chcemy detal rozłożyć, innego przeciwnie – uzyskać jak najmniejsze zniekształcenie. W każdej jednak sytuacji chcemy mieć obraz skupiony idealnie na matrycy kamery, by był ostry jak żyleta. Chcemy znać odległość kamery od detalu projektując stanowisko oraz wiedzieć, jak bardzo nasz detal może pływać. Dobór soczewki jest kolejnym kluczowym zadaniem w aplikacji wizyjnej. Napisz do nas, pomożemy!

R&D

Zdajemy sobie sprawę, że nie potrafimy wszystkiego, jednakże wiemy, że nie boimy się wyzwań. Technologia dynamicznie postępuje naprzód, a my chcemy wyznaczać jej nowe kierunki. Nikt nie zna potrzeb rynku lepiej niż nasi klienci – dlatego jeżeli macie Państwo potrzebę nowego produktu w fabryce, jak tani czytnik kodu, kamera 3D czy inne – zapraszamy do kontaktu. Podejmiemy się opracowania takiego rozwiązania specjalnie dla Państwa.

Call Now Button