Top

Portfolio aplikacji

ANALIZA POŁĄCZENIA GUMA – METAL SYSTEMEM WIZYJNYM

Z kontrolą połączenia guma – metal nasz klient borykał się od dobrych dziesięciu lat. Spotkał się z kilkunastoma firmami, a nawet wykonał dwie nieudane inwestycje. Konkurencja próbowała różnych rzeczy – skanery laserowe, światło strukturalne, inspekcja 3D czy oświetlacze segmentowe. Wszystkie metody szumnie ogłaszane jako rewolucja na rynku systemów wizyjnych. W naszej opinii, każda z tych metod była jawnym przerostem formy nad treścią. Żadna natomiast nie była nowością, tylko posunięciem marketingowym.

Rozwiązanie tej aplikacji było w zasadzie od zawsze na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło zastosować oświetlacz pierścieniowy horyzontalny (świecący pod kątem 0-2° do poziomu) i każda z wad została momentalnie wyeksponowana. Dodatkowo rozwiązanie to jest o wiele prostsze, co za tym idzie – stabilne oraz mało wrażliwe na zabrudzenia powstałe podczas pracy. Na zdjęciach można zaobserwować jak wiele zmienia odpowiednio dobrane oświetlenie. Ten sam element z wadą na zdjęciu 1 wygląda zupełnie normalnie, na zdjęciu 2 – nie trzeba nawet wskazywać gdzie wada się znajduje – widać ją gołym okiem.

Dzięki współpracy z firmą ARIEN mogliśmy dostarczyć kompletne, estetycznie i solidnie wykonane stanowisko kamery inspekcyjnej.

Zaufaj profesjonalistom i pozwól nam dobrać odpowiedni system wizyjny do Twojej aplikacji!

Zapytaj o swój projekt

KONTROLA USZCZELNIACZA ZA POMOCĄ SYSTEMU WIZYJNEGO

Uszczelka pod głowicą w samochodzie narażona jest na pracę w skrajnych warunkach, a przede wszystkim pod ogromnym ciśnieniem i z dużymi różnicami temperatur. Ten niewielki element jest w rzeczywistości kluczowy dla poprawnej pracy całego układu, a jego uszkodzenie może zakończyć się bardzo kosztowną naprawą.

Wady wtrysku takie jak nadlewy czy niedolania mocno wpływają na żywotność i skuteczność uszczelniaczy.

Nasz klient, w dbałości o najwyższą jakość swoich produktów i bezpieczeństwo użytkowników samochodów, zdecydował się na system wizyjny dobrany przez VisionX. Stacja wyposażona w kamerę o rozdzielczości 2Mpix oraz skolimowany oświetlacz typu backlight została wkomponowana w automatyczny tester niemieckiego producenta maszyn KAMTec GmbH. Poprzez analizę zarówno całości obwodu wewnętrznego, jak i zewnętrznego uszczelniacza nasz system wykrywa naddatki i ubytki w materiale o wielkości powyżej 0,1 mm.

Dzięki zastosowaniu systemu wizyjnego od VisionX w fabryce uszczelniaczy żaden detal z wadą wtrysku nie znajdzie się w Waszym samochodzie! Wygodne GUI pozwala łatwo zidentyfikować miejsce wystąpienia wady.

Zapytaj o swój projekt

POPRAWA CHWYTU ROBOTA ZA POMOCĄ KAMERY INSPEKCYJNEJ

Jednym z głównych zastosowań systemów wizyjnych jest wykorzystanie ich jako oczu dla robota. Aplikacja wykonana z naszym partnerem SMART Automation jest świetnym przykładem takiej właśnie funkcjonalności. Zadaniem kamery jest w tym akurat przypadku skorygowanie chwytu robota – podanie parametrów przesunięcia deski w osiach xy oraz jej kąta obrotu. Na podstawie tych danych robot koryguje swoją pozycję i precyzyjnie odkłada deskę do nabicia kostek. Dokładność pomiaru w przypadku tego rozwiązania oscyluje w granicy +/- 0,1 mm.

Zapytaj o swój projekt

ROBO WIZJA – SYSTEM WIZYJNY WSPÓŁPRACUJĄCY Z ROBOTEM

Zespół automatyków naszego głównego klienta zdecydował się na stworzenie automatycznego stanowiska do weryfikacji złożenia kamer CCTV. Połączenie robota ABB Yumi z systemem wizyjnym dobranym przez VisionX pozwoliło całkowicie wyeliminować reklamacje na ponad 50 – ciu typach produktów.

Zapytaj o swój projekt

KONTROLA PRZED PAKOWANIEM I POKA – YOKE ZA POMOCĄ TRÓJKAMEROWEGO SYSTEMU WIZYJNEGO

System wizyjny ma za zadanie zweryfikować obecność wszystkich wymaganych elementów, określić poprawność naklejenia etykiet – brak przekoszenia, sprawdzić poprawność wklejonych etykiet dla danego modelu produktu. Dodatkowo stacja kontroli wizyjnej jest wyposażona w podstawowe funkcje Poka – Yoke – poprzez wyświetlanie komunikatów prowadzi operatora przez poszczególne etapy procesu pakowania.

Zapytaj o swój projekt

KONTROLA WIERCEŃ SYSTEMEM WIZYJNYM

W przemyśle meblarskim, szczególnie takim, gdzie wytwarza się elementy, nie gotowy mebel, kluczowe jest by wszystkie wiercenia były w detalu obecne. Żaden klient nie chciałby wyjąć z paczki łóżka, którego przez brak otworu nie da się poskładać. Pięć kamer inspekcyjnych wdrożonych przez VisionX dba, by taka sytuacja się nie przydarzyła.

Zapytaj o swój projekt

SPRAWDZENIE WYSOKOŚCI GUMY W TULEI ZA POMOCĄ SMART KAMERY I LASERA

System wizyjny ma za zadanie wykrywać obecność naddatku gumy w szczelinie. Guma blokuje przepływ, w związku z czym wychwycenie tego typu części przed złożeniem całego komponentu jest krytyczne. Sprawę komplikuje fakt, że w maszynie wszechobecna jest mgła mydlana. Rozwiązaniem okazało się zastosowanie lasera i projekcja kilku linii w miejsce szczeliny + ustawienie kamery w układzie lustra. Specjalnie zaprojektowana szczelna obudowa kamery oraz wymienne szkiełka umożliwią wiele lat niezawodnej pracy systemu.

Zapytaj o swój projekt

SYSTEM WIZYJNY – POMOC DLA OPERATORA

Systemy wizyjne to nie tylko urządzenia w pełni automatyczne, mające dać sygnał do odrzutu/dyskwalifikacji złego produktu. Bardzo często przydają się też jako swoista pomoc dla operatora. Wskazanie niedokręconej śrubki, braków elementów, złej polaryzacji czy też złego modelu. Podczas inspekcji wizyjnej na filmie weryfikacji podlega ponad 100 komponentów przewlekanych na panelu płytek drukowanych. System automatycznie zbliża obraz w miejsce wystąpienia błędu i zaznacza je na ekranie głównym. Dzięki temu operator w łatwy sposób może naprawić błąd jeszcze przed zalutowaniem.

Zapytaj o swój projekt

KOMPLETNE STANOWISKO INSPEKCYJNE Z SYSTEMEM WIZYJNYM OPARTYM NA KAMERZE LINIOWEJ

Inspekcja wizyjna jest pojęciem bardzo szerokim, żeby zrealizować ją zgodnie z życzeniem klienta potrzebne jest duże doświadczenie oraz dostęp do najlepszej klasy sprzętu. W VisionX nie ograniczamy się do pojedynczego producenta, mając do dyspozycji pełną ofertę rynku jesteśmy w stanie skroić system wizyjny dokładnie pod wymogi aplikacji. Film ilustruje działanie w pełni automatycznego stanowiska kontroli zgrzewek lodów. Oparte jest ono na dwóch kamerach liniowych odpowiednio 4k z góry oraz 2k z boku.

Zapytaj o swój projekt

KONTROLA PRIMERA KAMERĄ INSPEKCYJNĄ W ŚWIETLE UV

Jedną z naszych specjalności jest system wizyjny do kontroli primera/lakieru w świetle UV. Możemy pochwalić się realizacjami zarówno dla czołówki polskiego przemysłu elektronicznego jak i dużych producentów okien oraz profili okiennych.

Zapytaj o swój projekt
Call Now Button